beDrain Bufferblock onderdeel van duurzame wateraanpak bij Royal Talens
Voor de nieuwbouw van Royal Talens in Apeldoorn leverde Berding Beton een belangrijke bijdrage aan de duurzame inrichting van het terrein met 9.800 beDrain Bufferblocks. Deze slimme infiltratieoplossing bergt het hemelwater van circa 23.000 m² dak- en terreinoppervlak en wordt lokaal geïnfiltreerd of vertraagd afgevoerd naar de omliggende watersystemen.
Vanwege de plaatselijk hoge grondwaterstanden is infiltratie op eigen terrein van groot belang. De beDrain Bufferblocks bieden hier een passende oplossing dankzij hun hoge bufferend vermogen en uitstekende draagkracht. Ze kunnen direct onder zwaarbelaste verharding worden toegepast, met minimale inbouwdiepte. In combinatie met aangelegde wadi’s en een vijver ontstaat zo een betrouwbaar en onderhoudsarm systeem voor lokale waterberging.
De buitenruimte en infiltratievoorzieningen zijn aangelegd door Van Werven. De nieuwbouw van het pand werd gerealiseerd door Pleijsier Bouw. Het project maakt deel uit van een bredere duurzame gebiedsontwikkeling, inclusief een Experience Center, met daarbij een sterke focus op energiezuinigheid, verantwoord materiaalgebruik, gezondheid en welzijn. De gekozen infiltratieoplossing sluit hier perfect op aan en levert een concrete bijdrage aan het behalen van de BREEAM Excellent-score.
De effectiviteit van het systeem blijkt inmiddels in de praktijk: ondanks meerdere zware buien is de overstort naar de gemeentelijke wadi nog niet in werking getreden.
Met dit project toont Berding Beton Nederland aan hoe de beDrain Bufferblocks bijdragen aan klimaatadaptieve gebiedsontwikkeling, zonder concessies aan functionaliteit of duurzaamheid. Berding Beton is een Duits familiebedrijf met zo’n 60 fabrieken in Duitsland en Nederland. In Nederland opereren deze bedrijven onder hun eigen naam t.w.: Façade Beton, Noppert Beton, Leicon, LBN en Klostermann.
Bekijk de foto's van het project
Vraag offerte aan